Účinné ľudové lieky na zbavenie sa parazitov

Tradičné lieky proti parazitom sú časovo testované, majú však vedľajšie účinky a kontraindikácie. Použitie špeciálnych potravín očistí organizmus.

Na zbavenie ľudského tela parazitov sa často používajú ľudové lieky. Tieto liečby však nie sú klinicky testované a môžu viesť k vedľajším účinkom. Avšak aj ľudové lieky pomôžu odstrániť z tela parazity, ktoré otrávia ľudský život.

Medzi ľudové lieky na parazity patrí konzumácia potravín, ktoré ich pomôžu odstrániť z tela, a tým vyčistiť črevá. Môžu to byť potraviny aj špeciálne chemikálie.

vegetariánske jedlo počas detoxikácie tela od parazitov

Odporúča sa prejsť na vegetariánsku stravu, ktorá oslabuje organizmus parazitov. Stojí však za zmienku, že hladovanie je zakázané, pretože to povedie k nepríjemným dyspeptickým poruchám. Čistenie ľudského tela by nemalo byť hladné, inak by sa mohli objaviť vážne komplikácie.

Všeobecné odporúčania

Liečba človeka parazitmi zahŕňa užívanie látky. Mal by zničiť tak parazita samotného, ako aj toxíny, ktoré produkoval. Používanie tradičnej medicíny má však niektoré vedľajšie účinky a je možné, že tento liek bude neúčinný a bude sa musieť použiť nový.

Vedľajšie účinky počas liečby zahŕňajú:

  • vzhľad slabosti v celom tele;
  • bolesť hlavy a svalov;
  • závrat.

Výskyt príznakov naznačuje, že odstránenie parazitov z tela prebieha úspešne. Nemali by ste používať lieky na tlmenie bolesti, pretože znižujú účinnosť ľudových liekov a brzdia liečbu.

Aby ste zlepšili celkovú pohodu, mali by ste dodržiavať správnu výživu a konzumovať čo najviac čerstvého ovocia a zeleniny. Pitná voda je nevyhnutná vo veľkom množstve, pretože je potrebné odstraňovať toxíny z ľudského tela.

Okrem určitých potravín je možné pomocou klystírov zbaviť parazitov. Antiparazitárne klystíry môžu zabíjať červy a súčasne čistiť črevá. Medzi ne patrí cesnak a oleje.

Pri oslabenom tele by sa mali preháňadlá používať aj na pravidelnú stolicu, čo pomôže odstrániť parazity.

oslabenie čriev pri očiste tela od parazitov

Ak však nedôjde k zoslabeniu, použitie sa nevyžaduje. Čistenie proti parazitom si organizmus vykonáva sám.

Dôležitým bodom počas liečby je vylúčenie kontaktu s inými ľuďmi, pretože môžu byť infikovaní kontaktom alebo vodou alebo jedlom. Preto stojí za to zaobstarať si pre pacienta individuálny uterák a príbor. Spodnú bielizeň a posteľnú bielizeň je potrebné prať osobitne a potom ich dôkladne zohriať žehličkou. Je tiež potrebné pravidelné vetranie.

Stratégia odstraňovania parazitov:

  • zničenie parazita;
  • odstránenie mŕtvych zvyškov a odpadových produktov, čistenie čriev;
  • obnovenie črevnej mikroflóry, ktorá bola vážne ovplyvnená parazitmi;
  • zvýšená imunita.

Propolis

Včely používajú propolis na utesnenie trhlín v úli. Ľudia vedia, že má vynikajúce baktericídne a dezinfekčné vlastnosti. Pri konzumácii propolisu v ľudskom tele sa tvoria špeciálne bielkoviny, ktoré aktivujú produkciu protilátok proti parazitom. Liečba propolisom je pozoruhodná v tom, že nemá žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky. Čistenie tela proti červom propolisom je jedným z najlepších liekov.

Liečba bylinami a korením

Táto liečba sa nazýva bylinný liek. Čistenie tela od červov je založené na tom, že bylinky sú horké a horkosť má antiparazitický účinok.

Šalvia

Na ošetrenie proti parazitom sa používajú sušené kvety paliny. Sú pomleté a konzumované s cukrom alebo medom. Aplikuje sa 2 hodiny pred jedlom trikrát denne. Trvanie prijatia je iba 2 dni. Potom by sa malo užiť preháňadlo. Palina má vedľajšie účinky, takže predávkovanie môže spôsobiť zvracanie, hnačky, záchvaty, pľúcne a kardiovaskulárne problémy.

Tansy

Používajú sa sušené kvety. Polievková lyžica kvetov je naplnená 500 ml vriacej vody. Prijatá polievková lyžica trikrát denne. Okrem antiparazitických vlastností má tansy užitočné látky. Je potrebné mať na pamäti, že použitie infúzie tansy počas tehotenstva je kontraindikované.

Ďumbier

zázvor na odstránenie parazitov z tela

Ďumbier pozná každý ako korenie. Okrem toho prospešné látky zlepšujú trávenie, používajú sa pri vírusových a prechladnutí, bolestiach hlavy. Aby sa odstránili parazity z tela, musí sa do šalátov pridať koreň zázvoru. Nepreháňajte to, pretože chuť šalátu sa môže veľa zmeniť.

Na ošetrenie sa používa aj sušený mletý zázvor, ktorý sa pridáva do mlieka alebo vody. Aplikuje sa ráno po dobu jedného týždňa.

Medzi rastliny, ktoré majú antiparazitický účinok, patria čierne klinčeky na pečenie, koriander, žihľava. Vynikajúci účinok má infúzia púpavy alebo šišky.

Cesnak a cibuľa

Čistenie tela týmito prostriedkami je čo najefektívnejšie. Pri ich použití v čistej forme sa môžete vyhnúť výskytu parazitov v tele a odstrániť existujúce. Ak ich použitie nie je príliš príjemné, potom môžete pripraviť šaláty, ktoré vo veľkom množstve pridajte do bežného jedla.

Tekvicové semiačka

Stojí za to vedieť, že dospelým sa neodporúča konzumovať viac ako 500 gramov tekvicových semien denne. Vynikajúci účinok má tekvicový olej. Okrem očisty ľudského tela od parazitov môže zlepšiť celkový stav, zlepšiť regeneráciu a zotavenie. Tekvicový olej sa nanáša jednu polievkovú lyžicu pol hodiny pred každým jedlom.

Zmes koňaku a kolieska

Výhodou tejto metódy je, že neexistujú prakticky žiadne vedľajšie účinky. Pretože koňak je jednou zo zložiek, jeho použitie je zakázané pre deti, tehotné ženy a alkoholikov. Po zmiešaní 50 gramov koňaku a oleja sa zmes vypije ráno pred jedlom.

koňak a ricínový olej na odstránenie parazitov z tela

Ak je jednorazové použitie neúčinné, malo by sa použitie opakovať, kým nie je telo úplne čisté. Mechanizmus spočíva v tom, že alkohol paralyzuje parazity a olej pôsobí ako preháňadlo a urýchľuje únik červov z tela. Čistenie proti parazitom touto metódou je schválené aj odborníkmi.

Citrus

Použitím citrusových plodov na ošetrenie môžete dosiahnuť dobré výsledky. Ich šupka má zásadité prostredie, ktoré znižuje životnú aktivitu parazitov. Vedľajším účinkom pri používaní produktu je silná alergická reakcia. Na očistenie tela od parazitov sa konzumujú sušené alebo čerstvé šupky ráno jednu hodinu pred jedlom. Pred použitím ovocie dôkladne umyte. Môžete tiež použiť koncentrované džúsy, prášok zo semien. Všetky tieto produkty majú vynikajúce antiparazitárne vlastnosti.

Microclysters

Mikroklyzéry ľudové lieky majú nielen antiparazitárny účinok, ale tiež obnovujú črevnú mikroflóru, bojujú proti zhubným nádorom v hrubom čreve. Po zavedení klystíru by ste sa mali chvíľu zdržať chodenia na toaletu. To je nevyhnutné na neutralizáciu parazitov a ich toxínov. Možné sú nepríjemné pocity ako svrbenie, pálenie. Po čase zmiznú.

Alternatívna liečba odporúča na čistenie ľudského tela použitie klystírov cesnaku, ľanového oleja a oleja z čajovníkového oleja. Klystír sa robí pred spaním a ak je liečba neúčinná, odporúča sa ich striedať.

Liečba ľudovými prostriedkami proti parazitom je účinná metóda, ktorá bola testovaná v priebehu času. Telo si môžete očistiť jedlom, ktoré každý deň používame na varenie. Medzi tieto jedlá patrí cesnak, cibuľa, citrusové plody a zázvor. Najúčinnejším liekom, ktorý môže očistiť telo, je tekvica, najmä jej semená a olej z nich.