Tekvicové semená likvidujú parazity

Neexistujú žiadne významné vedecké dôkazy o tom, že by tekvicové semená mohli pomôcť zbaviť sa parazitov. Toto odporúčanie nevydáva ani WHO, ani americká národná zdravotnícka služba. Koľko semien musíte zjesť tiež, nikto nepovie naisto. O tomto skóre nie sú žiadne overené údaje od lekárskych organizácií. Povieme vám, ako sa zbaviť parazitov a či sa vôbec oplatí jesť tekvicové semiačka.

tekvicové semená odstraňujú parazity

Ako zistiť, či máte parazity

Sám doma nebude schopný pochopiť, či existujú parazity. Často sa títo nepozvaní spolubývajúci nijako neprejavujú. Môžu byť viditeľné iba na toalete po prechode na toaletu alebo vo zvratkoch.

Mnohé z príznakov, ktoré naznačujú parazity, môžu byť v skutočnosti príznakmi mnohých ďalších chorôb. Napríklad hnačka, krvavá stolica, nevoľnosť alebo zvracanie môžu byť stále príznakmi otravy alebo gastrointestinálnych ochorení.

A stáva sa to naopak. Príznaky, ktoré nemajú nič spoločné s trávením a funkciou čriev, môžu naznačovať prítomnosť parazitov v tele. Napríklad larvy ascaris môžu skončiť v pľúcach. Potom bude osoba mučená kašľom, sipotom a dýchavičnosťou. Môže sa zdať, že má bronchitídu alebo zápal pľúc.

Iba lekár dokáže po vyšetrení a vyšetrení stanoviť presnú diagnózu. Preto je lepšie ísť hneď k terapeutovi.

Ak lekár potvrdí vaše podozrenie, odporučí vám vyšetrenie stolice. Takýto test môže byť predpísaný, ak sa pravidelne vyskytujú hnačky, kŕče, plynatosť a iné nepríjemné príznaky z čriev.

Menej často sa používajú endoskopické vyšetrenia, keď sa trubica s kamerou na konci zavedie do úst alebo konečníka. Robí sa to, iba ak sa vo výkaloch nič nenašlo, ale lekár má dôvod predpokladať prítomnosť parazitov.

V niektorých prípadoch sa vykoná krvný test na protilátky a antigény, pomocou ktorých telo reaguje na možnú infekciu. Ak sa pomocou testov a endoskopie nepodarilo nájsť parazity, môže lekár predpísať MRI, RTG alebo počítačovú tomografiu. Ale to je veľmi zriedkavé.

Ako sa zbaviť parazitov

Existuje veľa populárnych receptov, ako odstrániť parazity odvarom z tansy, červenej papriky, cesnaku alebo sódy. Ale dávkovanie zložiek nie je jasné a tieto metódy nemožno nazvať účinnými. Neexistujú ani overené údaje o fungovaní byliniek. Všetky tieto metódy navyše neberú do úvahy možné vedľajšie účinky a alergické reakcie.

Existujú účinné lieky, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa parazitov. Takéto lieky by sa nemali brať kvôli profylaxii alebo si ich sami musíte predpisovať, pretože rôzne parazity potrebujú rôzne lieky. Iba lekár vyberie vhodný liek a jeho dávkovanie.

Tekvicové semiačka v boji proti parazitom vôbec nepomôžu?

Veľmi, veľmi nepravdepodobné: existuje veľa parazitov a veda nevie, od ktorých červov môžu pomôcť. Ale ak si naozaj chcete k užívaniu liekov pridať tekvicové semiačka, neublížite si. Tekvicové semiačka sú zdravé a obsahujú 13 mg železa na 100 gramov. Norma železa pre mužov nad 18 rokov a ženy nad 50 rokov je 8, 7 mg denne a pre ženy od 19 do 50 rokov - 14, 8 mg denne. Je potrebný na tvorbu červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík do celého tela. Železo je možné získať aj z mäsa, sušeného ovocia, strukovín a orechov.

Tekvicové semiačka sa dajú konzumovať surové alebo pražené. Ak nie ste alergický, pridajte ich do pečiva, šalátov a cereálií. Aby sa rastlinné železo lepšie vstrebávalo, konzumujte potraviny s obsahom vitamínu C - citrusové plody, papriky, jahody, ríbezle, zemiaky a ružičkový kel.

Ako zabrániť infikovaniu parazitmi

Hlavnými rizikovými faktormi sú mladý vek, teplé podnebie a nesprávna hygiena. Napríklad deti do 10 rokov sa môžu stať nosičmi škrkaviek a škrkaviek, pretože si často neumývajú ruky, radi sa hrajú v blate a skáču v mlákach.

Aby ste zabránili výskytu parazitov, postupujte podľa týchto pravidiel:

  • V nehygienických priestoroch pite iba balenú vodu.
  • Nejedzte vopred nakrájané ovocie a zeleninu, napríklad na trhoch.
  • Umyte si ruky mydlom a vodou.
  • Po manipulácii so zvieratami nebozkávajte a neumývajte si ruky.
  • Zeleninu a ovocie poriadne umyte.
  • Snažte sa nejesť surové morské plody.
  • Mäso, ryby a hydinu zohrejte až do varenia.

Ak sa vám zdá, že máte parazity alebo ste ich boli vidieť, nehľadajte na internete, v akom pomere si namiešate sódu a červenú papriku. Väčšina parazitárnych infekcií sa dnes lieči veľmi jednoducho. Napríklad jedna dávka mebendazolu pomáha pri červoch a ďalšia dávka po niekoľkých týždňoch. Ihneď choďte k lekárovi a pite lieky iba podľa jeho predpisu - ak je dávkovanie nesprávne, môžu byť toxické.

Ak je vaše dieťa infikované parazitom, kontaktujte svojho pediatra. Ak ich máte, navštívte svojho praktického lekára alebo praktického lekára.