Ako zistiť prítomnosť parazitov v tele

Parazity využívajú vo vašom tele výživné látky.parazity v ľudskom teleNie je ľahké zistiť infekciu, pretože príznaky sú také typické, že ich možno pripísať akémukoľvek ochoreniu. Najbežnejším parazitom u človeka sú škrkavky, škrkavky a pásomnice. Človek je hostiteľom a dodáva parazitom jedlo. Paraziti sú dosť nebezpeční. Môžu dokonca spôsobiť rôzne poškodenia parenchýmových orgánov hostiteľa, čo súvisí s bakteriálnymi infekciami. Je veľmi dôležité diagnostikovať typ parazita, pretože na ňom závisia spôsoby liečby a spôsoby odstránenia parazita z ľudského tela. Ďalej sú uvedené najobľúbenejšie druhy parazitov.

Škrkavka

Každý z parazitov má mierne odlišné príznaky. Najskôr sa vysporiadajme s oblými červami. Na stoličke môžete vidieť ich prítomnosť. Príznaky napadnutia škrkavkami je skutočne ťažké spozorovať a môžu zahŕňať rozrušenie čriev, bolesti brucha, nepokoj, nočné záchvaty úzkosti a niekedy aj závraty. Medzi domáce lieky na parazity patrí pitie šťavy z kyslej kapusty alebo mrkvovej šťavy. Pohár tejto šťavy vypite nalačno, je to veľmi dôležité. Ak to nepomôže, stojí za to kúpiť antihistaminiká v ktorejkoľvek lekárni.

Pásomnice

Pásomnica zvyšuje apetít hostiteľa. Ľudia infikovaní týmto parazitom majú preto zvýšenú chuť do jedla, ale nepriberajú, čo je najčastejší príznak infekcie pásomnicou. Okrem toho sa objavujú bolesti brucha a častým príznakom môžu byť aj hnačky. Stojí za to pozorovať vaše výkaly, pretože v nich môžete vidieť pásomnice. Pásomnica sa drží na sliznici hrubého čreva a je ťažké ju odstrániť pomocou domácich liekov. Ak sa chcete zbaviť pásomnice, navštívte svojho lekára.

Pinworms

Pinworms sú pomerne ľahko rozpoznateľné, pretože spôsobujú svrbenie v konečníku. Tieto parazity sa najčastejšie vyskytujú u malých predškolských detí. Infekcia nastáva po konzumácii potravín obsahujúcich vajíčka pinworm. Prechádzajú cez črevá do konečníka, kde kladú vajíčka. Kefovanie môže infekciu ešte zhoršiť. Môžete sa pokúsiť zbaviť pinworm pitím šťavy z kyslej kapusty na prázdny žalúdok, tekvicových semien alebo cesnaku. Všetky tieto jedlá nie sú pre deti príliš príjemné, takže jediným účinným liekom môžu byť lieky. Pinworms hynú, keď používate teplú mydlovú vodu. Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť parazitov, môže byť správna hygiena.