Červy: 10 spôsobov infekcie a možnosti liečby

Ako odstrániť parazity z ľudského tela tabletami - rýchlo, neškodne a efektívne? Toto je naliehavá otázka nielen pri liečbe detskej helmintiózy. Problém infekcie parazitmi je relevantný pre dospelého, ktorý potrebuje účinnú liečbu nie menej ako deti.

žena má príznaky infekcie tela parazitmi

Ako infekcia prebieha?

Už od detstva známe pravidlo umývania rúk pred jedlom nie je jediným varovaním pred zdrojom nebezpečných infekcií. Špinavé prsty a dlane sú najrýchlejším spôsobom, ako sa červy dostanú do tela, preto sa mu venuje osobitná pozornosť. Mechanizmus infekcie červami tela bol medicínou dôkladne preštudovaný, preto musí civilizovaná osoba vedieť o ďalších zdrojoch latentnej hrozby:

  • domáce zvieratá - larvy parazitov sa nenachádzajú iba vo výkaloch, ktoré padajú do zeme, ale potom do špinavými rukami do ľudského tela. Nachádzajú sa na vlne, a keď sa každý obľúbený domáci miláčik voľne pohybuje po dome, spí na pohovkách a posteliach ako člen rodiny, nechtiac necháva vajíčka červov na kobercoch, hračkách, nábytku. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že životaschopnosť lariev, napríklad škrkaviek bez usadzovania sa v priaznivom prostredí, je až 6 mesiacov. Preto prítomnosť mačky alebo psa v dome vyžaduje, aby rodičia a deti užívali pilulky na parazity pre ľudí;
  • zelenina, ovocie, bylinky - obe čerstvo zozbierané zo záhrady, a prezentované na regáloch obchodov, trhov, na ktorých povrch by sa mohla dostať pôda kontaminovaná červami;
  • súkromné a verejné toalety - návšteva toaliet si vyžaduje dôkladné umývanie rúk po vykonaní potrebných postupov;
  • zeleninové záhrady, letné chaty, polia, detské pieskoviská sú hlavným zdrojom šírenia škrkaviek (pinworms and ascaris), na liečbu ktorých liečivá ponúkajú také tabletky proti parazitom ako Pirantel, Levamisole, Mebendazole a ďalšie.
  • čerstvé mäso a ryby - ku kontaminácii dochádza v dôsledku nesprávneho alebo nedostatočného tepelného spracovania týchto výrobkov;
  • pitná voda z nepríjemných zdrojov;
  • plávanie vo vodných útvaroch, ktoré sú v tesnej blízkosti pastvy dobytka;
  • muchy a iný hmyz, ktorý prenáša na labkách larvy parazitov.

Lekárska prax ukazuje, že vrchol helmintickej invázie nastáva na jar a na jeseň, preto by do tejto doby mala mať každá domáca lekárnička lieky proti parazitom v ľudskom tele.

parazity môžu byť spôsobené zvieratami

Znalosti o povahe pôvodu a biotopu hlíst uvádzajú, že pre vývoj parazitov sú potrebné priaznivé klimatické podmienky. Infekcia sa ale môže vyskytnúť kdekoľvek na svete, dokonca aj vo večnom chlade Antarktídy, ak zjete neumyté jablko dodané z Veľkej Zeme.

Lieky na parazity v ľudskom tele: tablety a princíp liečby

Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) ročne napadne helminthické napadnutie viac ako 1, 2 miliardy ľudí a trvalo infikovaných je asi 4, 3 miliardy ľudí. Ako forma helmintiózy existuje častejšie ako iná forma helmintiózy, infekcia červami, ascariasis. Vysoká miera infekcie je zároveň kľúčovým faktorom rýchleho šírenia choroby.

Na prvý pohľad má „detský" problém skôr „dospelé" následky. Toto ochorenie ovplyvňuje fyzický a emocionálny vývoj detí a stav dospelých. Helmintovia, parazitujúci v tele a narúšajúci normálnu činnosť tela, oslabujú imunitný systém, spôsobujú, že človek je spomalený, znižuje jeho pracovnú schopnosť a odolnosť voči somatickým chorobám.

Toto nepríjemné „susedstvo", ktoré spôsobuje neustále informačné bulletiny, ovplyvňuje produktivitu. Je ťažké uveriť, ale helmintická invázia je na štvrtom mieste v poradí chorôb, ktoré sú „vinníkom" hmatateľných ekonomických škôd.

Preto bolo úlohou vedeckej medicíny a moderných farmaceutík nájsť účinné pilulky proti parazitom v tele detí i dospelých, aby sa črevná helmintiáza nestala epidémiou nového storočia.

Hlavnou zásadou účinku liekov je ovplyvnenie parazita vo forme blokovania jeho svalového a tráviaceho systému potlačením metabolickej funkcie glukózy v bunkách červov.

Začiatku antihelmintickej liečby predchádzajú diagnostické opatrenia, ktoré pomôžu zistiť typ červa a predpísať kompetentnú liečbu.

Aké tabletky odporúčajú parazitológovia?

Druhy helmintov Droga Zák Kontraindikácie
Škrkavky (škrkavky, škrkavky) Albendazol, Pirantel, Mebendazol, Levamizol Pôsobia paralyzujúco na dospelé červy a úplne rozpustite ich zvyšky Nemali by ho užívať tehotné ženy; deň pred požitím alkoholu; môže spôsobiť hnačku; mať toxický účinok na obličky a pečeň.
Páska (hovädzie a bravčové pásomnice, echinokok, široká pásomnica)

Ploché (opisthorchs)

Praziquantel, Niclosamid Ovplyvňujú dospelých, larvy a vajíčka, paralyzujú ich činnosť.

Produkty rozpadu helmintov spôsobujú ťažkú intoxikáciu tela, preto sa terapia vykonáva najčastejšie v nemocnici pod dohľadom lekára.

Lieky majú vysoký stupeň toxicity, preto sú možné komplikácie v pečeni, obličkách a gastrointestinálnom trakte.

Počas eliminácie helmintov a rehabilitačného obdobia je potrebná podporná imunoterapia.

Tradičné tabletky proti parazitom alebo alternatívne metódy: čo je lepšie?

Keď sa pacient rozhodne užívať lieky, musí pochopiť, že zloženie takýchto liekov sú neprirodzené látky získané chemickou syntézou. Preto nemôžu byť absolútne neškodné, čo pokyny pre liek určite naznačia vo forme kontraindikácií.

Šetriace a bezpečné pre telo, vrátane tehotných žien a detí, sú ľudové recepty, ktoré zahŕňajú prírodné produkty - cesnak, cibuľa, tekvica, tansy, vlašské orechy a iné. V porovnaní s tabletkami na parazity v ľudskom tele však vyžadujú časovo náročnú prípravu a dlhší priebeh podávania.

S ohľadom na želania pacientov, ktorí sa snažia rýchlo a bezpečne odstrániť červy, boli vyvinuté špeciálne antiparazitárne doplnky výživy, ktoré kombinujú výsledok liečby a neškodnosť prírodných zložiek.

Liečba parazitov v ľudskom tele, tablety, ktoré sú prezentované vo forme doplnku výživy, umožňuje nielen úplné očistenie tela od nežiaducich „hostí". Špeciálne zloženie produktu sa stáva spoľahlivou ochranou orgánov a systémov tela pred penetráciou červov. Preto je terapia súčasne prevenciou, ktorá vám umožňuje vytvárať nepriaznivé prostredie pre vstup a vývoj rôznych druhov červov.

Doplnky výživy nemajú prakticky žiadne kontraindikácie, okrem individuálnej neznášanlivosti jednotlivých zložiek, sú príjemné na chuť a ľahko sa používajú. Vďaka tomu sú dôstojnou alternatívou k tradičným liekom a umožňujú vám rýchlo a ľahko vyriešiť „nepohodlný" problém.