Antiparazitná očista tela bylinkami a olejmi

liečivá bylina proti parazitom

Najvýraznejším účinkom po antiparazitárnom režime je zlepšenie stavu pokožky, vyrážky a svrbenie vymiznú, koža sa očistí od ekzémov, neurodermatitídy. A samozrejme sa výrazne zvyšuje sila, zvyšuje sa energia, účinnosť a nálada.

A práve teraz, na jeseň, po skončení leta, ale pred nástupom zimy, je načase vykonať antiparazitné čistenie. Ak nie sú žiadne príznaky jasne naznačujúce parazitózu, čistenie sa vykonáva raz ročne v septembri až októbri.

Ak existujú choroby naznačujúce prítomnosť parazitov, kurz sa vykonáva 2-3 krát ročne.

Hlavné príznaky, ktoré môžu naznačovať potrebu antiparazitného čistenia:

 • alergie, svrbenie, vyrážka na všetko alebo nie je vôbec jasné na čo;
 • dermatitída, ekzém, psoriáza;
 • plynatosť, narušenie gastrointestinálneho traktu, potom hnačka, potom zápcha, črevné kŕče, nevoľnosť;
 • dlhotrvajúci pretrvávajúci kašeľ, bronchiálna astma;
 • túžba po sladkostiach, škrobových potravinách;
 • nadváha alebo podváha;
 • anémia (nízky feritín a B12);
 • neustála úzkosť, nervozita, poruchy spánku;
 • v krvných testoch - zvýšené eozinofily, eozinofilný katiónový proteín, ESR, bilirubín, pečeňové transaminázy. Analýza stolice nie je vždy orientačná;
 • zväčšenie pečene ultrazvukom.

Bohužiaľ je dosť ťažké diagnostikovať prítomnosť parazitov. V zásade to nemusí dávať zmysel. V našom tele žije obrovské množstvo mikroorganizmov, nie sú to nevyhnutne helminty, môžu existovať prvoky, ale majú rovnaký názov - parazity. Zatiaľ sa nemusia nijako prejavovať, no za určitých podmienok sa začínajú rozvíjať rôzne ochorenia a objavujú sa vymenované príznaky.

Preto najlepšie, čo môžeme pre svoje telo urobiť, je vykonávať prevenciu.

Antiparazitný program pre dospelých a deti od 9 rokov

Ako základ pre komplexnú schému berieme antiparazitnú zbierku bylín, šťavu z vlašských orechov, olej, fytosviečky. Ako dodatočné čistiace prostriedky používame biely íl a extrakt z borovice.

Hlavnou činnosťou fytopreparátov je komplexné čistenie tela (črevá, pečeň, krv), boj proti helmintom a ich larvám, hubám a patogénom.

Vlastnosti komponentov zahrnutých v komplexe

Zbierka bylín "Antiparazitárne"

Používa sa v komplexných programoch na helmintiázy, bakteriálne a plesňové infekcie. Bojuje s červami a ich larvami v črevách, pečeni a iných orgánoch. Zloženie obsahuje jedovaté byliny, určené pre dospelých a deti od 7 rokov.

ZLOŽENIE:kvety tansy, harmančeka, list imela, mäta pieporná, eukalyptus, bylina paliny horkej, tymian, agape, stodník, rumanček, skorocel, divoký rozmarín, púpava, korene kalamusu, lekampane, valeriána, kôra rakytníka.

Vlastnosti hlavných komponentov:

Tansy kvety.Vďaka obsahu v chemickom zložení alkaloidov, horčín, silice, trieslovín pôsobí aktívne anthelminticky. Okrem toho má množstvo ďalších vlastností, ktoré naše telo potrebuje v boji proti parazitom: choleretikum, spazmolytikum, antibakteriálne, protizápalové. Guma a zlúčeniny flavonoidov pomáhajú pri detoxikácii. Tento liečivý jed účinne odháňa „nezvaných hostí", či už helmintov alebo mikróbov. Je dobre študovaný a uznávaný oficiálnou medicínou ako vysoko účinný proti červom.

Imelo.Jedovatá rastlina, ktorá parazituje na kmeňoch dubov a iných stromov. Vplyvom toxických látok (obsahuje alkaloid viskotoxín) vytvára nepriaznivé podmienky pre prežitie parazitov, najmä rozšírené používanie imela proti oblým červom (škrkavky, ascaris).

Palina.Obsahuje unikátny esenciálny olej s komplexným zložením, ktorého hlavnými zložkami sú thujón a chamazulén. Silná horkosť, ktorú netolerujú nielen helminty, ale ani najjednoduchšie mikroorganizmy. Spolu s tansy palina stimuluje sekréciu žlče, pankreatických a žalúdočných štiav, čím núti telo aktívne sa čistiť a dezinfikovať.

Tymián.Obsahuje tymol (zložka éterického oleja), ktorý má škodlivý účinok na pásku a oblých červov, odporúča sa najmä v boji proti helmintom, ako sú bičíkovce a hákovky.

skorocel.Obsahuje celý komplex alkaloidov (asi 20! ). Všetky majú rôzne účinky na parazity, červy, infekčné agens. Zvlášť silne prejavuje svoje vlastnosti skorocelu vo vzťahu k giardiáze, plesňovým a vírusovým infekciám (papilomavírus, ktorý spôsobuje kožné vyrážky, papilómy, kondylómy, bradavice).

Ledum.Jedovatá rastlina. Obsahuje unikátny esenciálny olej, zložený hlavne zo seskviterpénových alkoholov, a je považovaný za silné baktericídne a dokonca aj insekticídne činidlo. Úlohu divého rozmarínu považujem za prostriedok boja proti oportúnnej bakteriálnej flóre. Napríklad Staphylococcus aureus alebo iné koky, ktoré žijú vedľa seba s človekom.

Repík lekársky.Má komplexný liečebný účinok na črevá, pečeň, obličky s cieľom zabezpečiť aktívnu detoxikáciu organizmu a hojenie črevných stien postihnutých helmintmi.

CentauryObsahuje horké glykozidy a alkaloidy, ktoré majú škodlivý účinok nielen na pohlavne vyspelé helminty, ale aj na ich larvy.

Púpava.Pomáha pečeni evakuovať produkty rozpadu parazitov. Zabraňuje zápche.

Korene Calamusu, Elecampane.Obsahuje silice, horčiny a triesloviny. Vyháňajú červy z pečene, zlepšujú činnosť gastrointestinálneho traktu a bojujú proti bakteriálnym infekciám.

Knotweed (horský vták).Diuretický a mierne laxatívny účinok, podporuje očistné funkcie organizmu.

Lekáreň kvety harmančeka, listy eukalyptu- antibakteriálne a protizápalové zložky.

Mäta pieporná, valeriána lekárska- spazmolytiká, upokojujúce zložky. Maskujú horkosť kompozície a zlepšujú chuť.

Kôra rakytníka.Má veľmi mierny, ale účinný laxatívny účinok. Pridaný do zbierky ako antagonista tanínov niektorých zložiek kompozície (tansy, elecampane, kalamus, imelo). Cieľom je zabezpečiť včasnú očistu čreva (vyprázdnenie), predchádzať zápche a intoxikácii.

Zbierka bylín "Na čistenie gastrointestinálneho traktu"

Používa sa ako na prípravu na Antiparazitné čistenie, tak aj v iných situáciách - pri otravách, zápche, po sviatočných hostinách, sviatkoch (bufetoch), alebo jednoducho, ak sa "niečo zle zjedlo. "

Byliny obsiahnuté v kolekcii majú mierny laxatívny, choleretický, protizápalový, spazmolytický, antiparazitický a detoxikačný účinok. Kolekcia má výborný liečebný účinok na celý gastrointestinálny trakt, zlepšuje funkciu pečene, zlepšuje trávenie potravy.

ZLOŽENIE:kôra rakytníka, list čerešňovej slivky, list mäty piepornej, medovka lekárska, bylinka hviezdice, materina dúška, palina, topinambur, ľanové semienka, rasca, kvety rumančeka, slamienky.

Ak porovnáme zloženie tejto kolekcie a tej Antiparazitárnej, tak vidíme opakovania niektorých bylín (mäta, rakytník, palina, kvety rumančeka). Zloženie je oveľa „jemnejšie", v prípade potreby ho možno podávať aj deťom nad 5 rokov ako Antiparazitikum. Na tento účel odporúčam pridať do zbierky bylinku tymianu (jednu štvrtinu). Hoci je palina horká a známa svojimi silnými antihelmintickými vlastnosťami, je povolená pre deti. V rámci kolekcie paliny, veľmi malej časti, kolekcia nie je taká horká ako Antiparazitická. Deťom sa v prípade potreby môže podávať v krátkych kúrach 5-7 dní v zníženej dávke.

Tiež vidíme, že v zbierke sú prebiotické bylinky, t. j. bylinky, ktoré priaznivo ovplyvňujú stav črevnej mikroflóry - čerešňová slivka, stelát, topinambur, ľan. Harmanček a kmín zmierňujú zápaly a tvorbu plynov, materina dúška a medovka - proti kŕčom čriev, slamienka zlepšuje činnosť žlčníka.

Priebeh podávania je 1-2 týždne v závislosti od účelu aplikácie.

Šťava zo zelených vlašských orechov

Hlavné vlastnosti šťavy z vlašských orechov sú antiparazitárne, fungicídne a antibiotické, ktoré sú spôsobené obsahom unikátnej zlúčeniny v zelenom orechu – juglónu. V súčasnosti sa juglón skúma aj v smere protirakovinových vlastností.

Zaujímavé o Juglone

Produkcia juglónu rastlinami čeľade vlašských orechov je ochrannou reakciou na zabezpečenie ich prežitia. Mnohé rastliny (napríklad javor cukrový, bavlník, čierna čerešňa, červený dub a iné) produkujú alelochemikálie na zlepšenie ich prežitia a reprodukcie potlačením konkurencie. Ako!

Keď jedna rastlina nepriaznivo ovplyvňuje druhú produkciou a uvoľňovaním chemických zlúčenín, agresívna rastlina je považovaná za alelopaickú.

Jednoducho povedané, je lepšie nevysádzať veľa rastlín vedľa orechových stromov - môžu zomrieť.

V rastlinách je juglón vo forme hydroxidu, ale na vzduchu oxiduje a mení farbu, preto pri skladovaní orechová šťava (ale aj orechovo-medová zmes) stmavne a stane sa hnedočiernou.

Okrem toho plody mladého orecha obsahujú rôzne vitamíny a stopové prvky (A, B1, B2, B5, B6, B9, C, E, K, H, PP. Stopové prvky: železo, jód, bór, zinok, meď , mangán, fluór), veľké množstvo tanínov a flavonoidov.

Šťavu zo zeleného orecha jednoznačne používame v antiparazitných programoch.

Olej z čiernej rasce

Jedinečný liečivý olej, ktorý dokáže nahradiť desiatky rôznych liekov.

Ide o to, že olej z čiernej rasce pomáha odstraňovať hlavnú príčinu širokého spektra rôznych chorôb. Bojuje proti hubám, červom, protozoálnym mikroorganizmom - patogénnej flóre, ktorá je nevyhnutne prítomná v tele každého človeka a spôsobuje mnohé choroby - anémiu, dermatitídu, onkológiu . . .

Antiprotozoálne a anthelmintické vlastnosti čierneho kmínu sú spojené s jedinečnou kombináciou niekoľkých látok v jeho zložení naraz, z ktorých hlavné sú:

 • Alkaloidy (nigellicín, nigellidin, nigellitsine).Viesť k smrti tela parazita, čo spôsobuje vážne narušenie metabolických procesov.
 • saponíny.Pôsobia depresívne na hubu candida, kokovú skupinu mikróbov, najjednoduchšie jednobunkové organizmy a helminty. Pomáhajú tiež očistiť telo od toxínov, ktorými parazity otrávia svojho hostiteľa.

Alkoholy.Triterpénalkohol Taraxerol vykazuje výraznú protirakovinovú aktivitu, najmä pri sarkóme a rakovine prsníka; má antimikrobiálny účinok.

 • Thymol.Jeho silné antihelmintické pôsobenie je vedecky dokázané. Spôsobuje ochrnutie červov, v dôsledku čoho uhynú. Látka má tiež antiseptické a regeneračné vlastnosti, pomáha črevnej sliznici zotaviť sa z poškodenia parazitmi.
 • Cineol.Antihelmintické činidlo, ktoré spôsobuje rozpustenie ich vajíčok.
 • Thuillon.Spôsobuje paralýzu a vážne poruchy nervového systému helmintov, v dôsledku čoho umierajú.
 • Triesloviny.Pod ich vplyvom sa ochranný obal červov stenčuje, čím stráca schopnosť chrániť červa pred účinkami tráviacich enzýmov. Okrem toho u mnohých škodcov tieto látky spôsobujú narušenie výroby energie, z ktorej rýchlo nastáva smrť parazita;
 • Esenciálne olejesú vo všeobecnosti netolerovateľné pre parazity a spôsobujú ich smrť v dôsledku metabolických porúch.

Olej z čiernej rasce je ideálne kombinovať s bylinkami a inými prípravkami.

Fyto-čapíky Antiparazitárne

Nevyhnutná súčasť fytoterapeutických schém pri parazitických inváziách čreva, konečníka, pečene, ako aj v komplexných programoch na očistu tela.

zloženie: kakaové maslo, propolis, olej z čiernej rasce, olej z vlašských orechov, výťažky z harmančeka, paliny, nechtíka, esenciálne oleje z klinčekov, paliny, tuje.

Kakaové masloje ideálnym čapíkovým základom. Má zmäkčujúce, vyživujúce, hydratačné, ochranné, tonizujúce a regeneračné vlastnosti, zabraňuje šíreniu infekcií a je hypoalergénny. Obsahuje komplex esenciálnych kyselín a vitamínu E, pri kontakte s pokožkou sa rýchlo topí a vstrebáva, čím sa všetky účinné látky dostanú hlboko do tkaniva.

Jedinečnýolej z čiernej rasce a vlašských orechovmajú silný antiparazitický účinok v oblasti gastrointestinálneho traktu, pečene, ako aj iných orgánov a systémov, pôsobiacich cez celkový krvný obeh.

Propolis- silné antiseptikum.

Esenciálne oleje z klinčeka, paliny a tuje západnejškodlivý účinok na množstvo parazitických mikroorganizmov, rôzne druhy helmintov, používajú sa na infekciu pinworms, roundworms, giardiasis, opisthorchiase.

Zloženie esenciálnych olejov a bylinných extraktov pôsobí aj proti streptokokom, kvasinkovej mikroflóre, má protizápalové a silné hojivé účinky na gastrointestinálny trakt a urogenitálny systém.

Fyto sviečky môžu používať deti od 2 rokov. Bylinné čapíky sú zaradené do komplexného Antiparazitárneho programu v kombinácii s vnútorným príjmom bylín.

Takže v antiparazitickom fytokomplexe pre dospelých sú zahrnuté nasledujúce bylinky a prípravky a používajú sa podľa schémy:

 1. Zbierka bylín "Na čistenie gastrointestinálneho traktu"piť 1 týždeň, lúhovať podľa návodu na obale: 1Uvarte polievkovú lyžicu kolekcie dvoma pohármi vriacej vody, nechajte 30 minút, sceďte. Pite počas dňa v porciách medzi jedlami.
 2. Zbierka bylín "Antiparazitárne"piť 2 týždne (po ukončení týždenného príjmu prvého odberu). Varte podľa receptu uvedeného na obale: Dospelí: 1 polievkovú lyžicu z kolekcie zalejte 1 pohárom (200 ml) vriacej vody. Pre deti vo veku 7-14 rokov užívajte 1 čajovú lyžičku zberu č. 40 na 1 pohár vriacej vody. Trvajte na tom 30 minút. Kmeň. Pije sa 1 pohár nálevu 10-15 dní ráno a večer (t. j. 1 pohár ráno, potom 1 pohár večer).
 3. Šťava zo zelených vlašských orechovužívajte 20 kvapiek na 100 ml vody 3 krát denne 20-30 minút pred jedlom po dobu 1 mesiaca bez prerušenia na pozadí vyššie uvedených bylinných zbierok.
 4. Balzam s tekvicovým olejom a olej z čiernych semien(pite striedavo 1 týždeň v kuse, bez prestávok počas 1 mesiaca, t. j. každý olej opakovať 2x). Dávkovanie olejov: Užívajte 3x denne 1 dezertnú lyžičku (6 ml) balzamu z tekvicového oleja počas jedla (primiešanie do jedla). Pre dospelých užívajte 1 čajovú lyžičku (4 ml) oleja z čiernej rasce, pol čajovej lyžičky (2 ml) pre deti vo veku 6-12 rokov, raz denne počas jedla (zmiešanie s jedlom). Pôsobenie olejov: antiparazitárne, mierne laxatívne, choleretické, hepatoprotektívne.
 5. Fyto sviečkydať na noc rektálne podľa schémy: nastaviť na 10 dní, prerušiť 10 dní, potom znova nastaviť na 10 dní.
 6. Biely íl a extrakt z ihličnanovpitie, striedavo 1 týždeň príjmu, bez prestávok počas 1 mesiaca, t. j. opakujte každú nápravu 2-krát.

Roztok z bieleho ílu by sa mal pripraviť v množstve 1 plná čajová lyžička hliny s malým sklíčkom na 100 ml (pol pohára) vody, ktorá sa užíva 3 krát denne 1 hodinu pred jedlom. Biely íl je adsorbent, aby sme sa vyhli intoxikácii, berieme ílový roztok s akýmikoľvek čistiacimi programami

Ihličnatý extraktužívajte 1 čajovú lyžičku (4 ml) extraktu v 1 pohári vody 3x denne medzi jedlami. Extrakt z ihličnanov je obsiahnutý v tomto komplexe na prevenciu intoxikácie a na silné posilnenie imunitného systému.

Očistný kurz bude 1 mesiac.