Parazity v tele: nelegálni obyvatelia osoby

Osoba je po celý život obklopená parazitmi, ktorí sa zvyknú usadzovať v tele

V ľudskom tele môže prežiť viac ako 250 druhov rôznych parazitov! Podľa štatistík citovaných WHO je asi 4, 5 miliárd ľudí infikovaných parazitmi a toto číslo nezahŕňa iba obyvateľov krajín „tretieho sveta", bolo preukázané, že viac ako 30% všetkých obyvateľov Európy sú prepravcami. Človek môže žiť v pokoji a nemusí mať ani podozrenie, že sa votrelci už v jeho tele usadili. Takže možno sú v bezpečí, pretože nie sú nepríjemné? Ale aj pri zohľadnení tohto názoru je potrebné vedieť identifikovať parazity, určiť ich typ a zistiť, ako sa parazitózy liečia a z čoho sa môže stať neopatrnosť.

Prečo môžu začať parazity?

Ako sa parazity objavujú v ľudskom tele, koniec koncov nemôžu prichádzať zo vzduchu? Mechanizmus infekcie je v skutočnosti jednoduchý - príčinou infekcie sa najčastejšie stávajú neumyté ruky, odkiaľ sa larvy dostanú do gastrointestinálneho traktu (gastrointestinálny trakt), kde sa úspešne premenia na dospelých a zostanú v ľudskom tele a bezpečne zožerú všetko, čo je v ňom najcennejšia: vitamíny a minerály . . .

Najčastejšou príčinou infekcie sú neumyté ruky.

V niektorých prípadoch sa parazit k človeku dostane sexuálnym kontaktom. Môžete sa tak nakaziť trichomoniázou, červami a ploshchitsy (ľudovo - vši vši). Existuje vysoké riziko infekcie domácimi zvieratami a predmetmi osobnej hygieny (žinky, uteráky).

Je ľahké vidieť, že príčiny parazitov v tele sú dosť prozaické. Vo väčšine prípadov sú infikované deti, pokiaľ nie je infekcia samozrejme sexuálne prenosná.

Zistili sme dôvody, teraz zistíme, aké príznaky parazitov v tele vám povedia, že musíte začať liečbu.

Ako určiť prítomnosť parazitov v tele?

Ak je vitálna aktivita "susedov" asymptomatická, potom je možné niektoré príznaky parazitov v ľudskom tele zistiť aj bez špeciálnej diagnostiky. Medzi tieto príznaky patria:

 • Nafukovanie;
 • Nadúvanie;
 • Zápcha;
 • Všeobecná slabosť, pretože telo nedostáva dôležité látky a poskytuje im parazity;
 • Biely výtok u žien naznačuje trichomoniázu;
 • Oneskorenie vývoja u detí;
 • Výskyt alergických vyrážok a dermatitídy na koži;
 • Mentálne vyčerpanie s dlhotrvajúcou infekciou.
Množstvo znakov, pomocou ktorých je možné podmienečne určiť prítomnosť parazitov

Aj keď sú tieto príznaky iba nepriamymi znakmi prítomnosti parazitov, môžu byť silným dôvodom na úplnú diagnostiku.

Klinická diagnostika

Po mnoho rokov sa diagnostika parazitov v ľudskom tele obmedzovala iba na analýzu výkalov na prítomnosť vajíčok škrkaviek. Tento prístup umožnil určiť infekciu až v konečnom štádiu ochorenia. V súčasnosti sa diagnostika výrazne zlepšila. Na identifikáciu parazitov v tele sa dnes používa tento druh výskumu:

 • ELISA alebo enzýmovo viazaný imunosorbentný test. Umožňuje zistiť prítomnosť zodpovedajúcich protilátok.
 • Bloodscopy;
 • ART - testovanie vegetatívnej rezonancie;
 • Biorezonančná terapia.

Súkromné kliniky ponúkajú čoraz viac nových metód, prístrojov na diagnostiku parazitóz, preto je veľmi dôležité poradiť sa s imunológom. Špecialista vám povie, ako najinformatívnejšie skontrolovať telo na prítomnosť parazitov.

Je veľmi dôležité včas identifikovať prítomnosť parazitov, ich dlhodobý pobyt v tele môže mať nepriaznivý vplyv na ľudský život. Existujú časté prípady, keď je infekcia smrteľná.

Pravidelné krvné testy na parazity pomôžu odhaliť ich v počiatočnom štádiu.

Sú všetky parazity škodlivé pre ľudí?

Vedci v poslednej dobe začali skúmať vzťah autoimunitných porúch s vitálnou aktivitou parazitických červov. Závery, ku ktorým dospeli americkí vedci, šokovali!

Ukázalo sa, že parazity žijúce v ľudskom tele sú tiež schopné byť prospešné stimuláciou imunitného systému.

Po mnoho storočí ľudia spolunažívali s parazitmi a tvorili špecifickú symbiózu. Teraz, keď počet infikovaných ľudí výrazne poklesol, sú ľudia náchylnejší na autoimunitné ochorenia.

Blahodarné parazity v ľudskom tele aktivujú vlastnú imunitnú reguláciu, v dôsledku čoho dostane hostiteľ dvojitú ochranu. Črevné červy sú teda schopné potlačiť zápalové procesy v tele. Výskum tohto vzťahu pokračuje dodnes. Nie je možné predvídať, aké ďalšie objavy prinesú.

Druhy parazitov

Všetci paraziti v ľudskom tele sú podmienečne rozdelení do podskupín podľa povahy ich účinku na telo. Druhy parazitov v ľudskom tele, ako aj príznaky a liečba parazitov v ľudskom tele:

Názov parazitov u ľudí Škodlivé účinky Príznaky Ako zabíjať parazity v tele Infekčný mechanizmus
Helminths Pôsobia depresívne na črevnú mikroflóru. Narúšajú metabolizmus a bránia vstrebávaniu živín. Kožná vyrážka, zväčšené lymfatické uzliny, pečeň a slezina, žltačka, horúčka. Na liečbu sa používa množstvo špeciálnych antihelmintických liekov. Cez jedlo, bežné hygienické potreby, v dôsledku blízkeho kontaktu so zvieratami.
Škrkavka Spôsobujú vývoj mnohých chorôb čriev, žlčníka a pľúc. Nízka horúčka, hnačky (v počiatočnom štádiu), suchý kašeľ, akútne alergické reakcie. Parazity po roku zomierajú samy, pretože sa nemôžu množiť v tele. Pri liečbe sa používajú antihelmintické lieky. Následkom nesprávnej hygieny.
Huby Môžu byť spúšťačom onkologických ochorení. Biely povlak na slizniciach, začervenanie a olupovanie kože, svrbenie postihnutej oblasti. Liečba závisí od umiestnenia huby. Lieky na liečbu húb majú formu mastí, liečivých šampónov a špeciálnych liečebných roztokov. Prenášané prostredníctvom bežných položiek. Postihnuté sú zdravé oblasti infikovaných.
Pinworms Majú škodlivý účinok na črevá. Svrbenie v análnej oblasti, alergie, nevoľnosť a zvracanie. Je liečený antihelmintickými liekmi. Nedodržiavanie osobnej hygieny spolu s jedlom.
Giardia Ovplyvňuje pečeň hostiteľa. Poruchy trávenia, periodická horúčka, hnačky. Enzýmové prípravky, choleretikum, antibiotiká. Antihistaminiková liečba. Cez predmety do domácnosti, spolu s jedlom.
Chlamydia Prispievajú k rozvoju cukrovky a neplodnosti, ničia pečeň a pôsobia na pankreas. U žien je to takmer bez príznakov - močenie sa môže stať častejšie. U mužov sa prejavuje ako zápal močovej trubice, biely výtok a bolesť pri močení. AntibiotikáLiečba sexuálneho partnera je povinná. Nechránený pohlavný styk. Zriedkavo - prostredníctvom predmetov osobnej hygieny.
Trichomonas Ovplyvňujú ústnu dutinu, spôsobujú poruchy fungovania močovej a močovej sústavy a čriev. Trpí tiež cievny systém hostiteľa. Môže vyvolať onkológiu. Rezne pri močení, spenený výtok z vonkajších pohlavných orgánov mužov a žien. Antibiotiká, imunomodulátory, enzýmy. Lokálne externé ošetrenie: ženy s vaginálnymi dezinfekčnými čapíkmi, muži s antiseptickým roztokom. Sexuálne prenosná infekcia.
Toxoplazma Ovplyvňuje sliznice, spôsobuje poruchy fungovania močovej a pohlavnej sústavy a čriev. Dlhodobé „spolužitie" je plné mentálnej retardácie. Je asymptomatická alebo maskovaná ako rôzne choroby. Odhalené s úplným vyšetrením. Etiotropná liečba, imunomodulátory, antihistaminiká, toxoplazmoterapia. Cez mäso a zeleninu. Keď je tehotná žena nakazená, dieťa sa nakazí in utero. Infekcia od domácich mačiek.
Fascioliasis Spôsobujte hepatitídu a vyvolávajte alergické reakcie. Príznaky alergie, ktoré sa vyskytujú na pozadí všeobecnej nevoľnosti. Chronická forma je charakterizovaná bolesťou v pečeni. Antihistaminiká, chlorid vápenatý. Ak sa objavia komplikácie, lieči sa hepatitída. Cez mäso, neumyté bylinky a neupravenú vodu.

Tento zoznam parazitov v ľudskom tele vám pomôže zistiť, kedy vyhľadať lekársku pomoc. Špecialista na infekčné choroby predpíše liečbu v závislosti od typu parazita v ľudskom tele. Nemali by ste odkladať schôdzku s lekárom a čakať na komplikácie - akákoľvek choroba sa v počiatočnom štádiu lieči ľahšie.