Čistenie od parazitov doma, príznaky infekcie a spôsoby, ako s nimi zaobchádzať

Telo každého človeka je zložitý systém, ktorý je v neustálom kontakte s prostredím. Mikroorganizmy ju osídľujú už od narodenia: niektoré sú užitočné a pomáhajú nášmu telu, no niektoré sú naopak škodlivé a nazývajú sa parazitmi. Tieto škodlivé mikroorganizmy, medzi ktorými možno rozlíšiť jednobunkové, plesňové a iné parazity, sa postupom času množia a ich negatívny vplyv čoraz viac ovplyvňuje ľudský organizmus. Preto je mimoriadne dôležité očistiť telo od parazitov pomocou účinných a overených metód, ktoré sa dajú ľahko vykonať doma.

Čo sú parazity a aké choroby spôsobujú?

Parazity sú organizmy, ktoré možno rozlíšiť podľa nasledujúcich vlastností:

 • sú úplne závislé od majiteľa
 • žijú z neho
 • sú spojené s vlastníkom na určitý čas

Akýkoľvek živý organizmus, ktorý zodpovedá tomuto popisu, môže byť klasifikovaný ako parazit. Vo všeobecnosti sa medzi nimi rozlišujú prvoky a helminty. Helminty, alebo ako sa im tiež hovorí, červy, spôsobujú rôzne helmintiázy.

Medzi nimi možno rozlíšiť enterobiázu, askariózu, opisthorchiázu a iné ochorenia. Najjednoduchšími parazitmi sú patogénne mikroorganizmy, ktoré spôsobujú ochorenia ako amébóza, giardiáza, toxoplazmóza atď. Parazity sa môžu do ľudského tela dostať rôznymi spôsobmi:

 1. jedlo, v ktorom sa „nákazlivá" potrava alebo voda stávajú zdrojom infekcie
 2. kontakt: parazity vstupujú do tela vodou pri plávaní v znečistených nádržiach
 3. sexuálna: infekcia parazitmi sexuálnym kontaktom s infikovanou osobou (často sa prenášajú jednobunkové bunky týmto spôsobom)
 4. prostredníctvom hmyzu: infekcia sa vyskytuje po uhryznutí hmyzom

Všetky druhy parazitov sa navzájom líšia ako v dĺžke vývoja, tak aj v biotope v hostiteľskom organizme. Každý ľudský orgán, až po svalové tkanivo, môže byť infikovaný. Mnoho parazitov môže infikovať niekoľko systémov vo vnútri človeka naraz, pričom sa pohybujú po tele spolu s krvným obehom.

Parazity môžu spôsobovať rôzne ochorenia, preto je dôležité ich včas identifikovať, aby sme vedeli, s čím si poradiť.

Zápchu a stagnáciu žlče vyvolávajú niektoré druhy červov, ktoré svojou veľkosťou a tvarom môžu upchať črevá a žlčové cesty. V dôsledku toho dochádza k úplnej alebo čiastočnej obštrukcii čreva, zhoršuje sa jeho peristaltika. Upchatie žlčovodu vedie k rozvoju "obštrukčnej žltačky".

Hnačka je črevná porucha charakterizovaná častou riedkou stolicou. To vedie k strate veľkej časti sodíka a chloridov organizmom. Bolesť svalov a kĺbov môže byť spôsobená parazitmi, ktoré sa šíria po celom tele a infikujú kĺbovú tekutinu a svaly. Výskyt takejto bolesti je vážnym signálom, že v tele sú cudzie organizmy a imunitný systém s nimi začal bojovať.

Problémová pleť. Niektoré prvoky môžu spôsobiť kožné alergie, ktoré sa prejavujú ako atopická dermatitída, žihľavka alebo ekzém. Tieto choroby vyvolané parazitmi sa nedajú liečiť masťami a inými štandardnými metódami.

Onkológia. Pri vysokej úrovni napadnutia tela parazitmi sa môže stať, že sa tieto organizmy začnú hromadiť v ľudskom tele a tvoria zrazeniny. Narúšajú normálny krvný obeh, v dôsledku čoho niektoré bunky prestávajú dostávať dostatočnú výživu a sú otrávené odpadovými látkami parazitov. To môže spôsobiť tvorbu rakovinových buniek a niekedy sú tieto nahromadenia parazitov počas diagnostiky diagnostikované ako zhubné nádory, a preto sa často vykonávajú zbytočné operácie.

Parazity sú rôzne organizmy, ktoré žijú v ľudskom tele, žijú na jeho úkor a neustále ho negatívne ovplyvňujú produktmi svojej životnej činnosti. Môžu byť rozdelené do dvoch typov: prvoky a helminty. Všetci paraziti žijú v rôznych ľudských orgánoch a rôznymi spôsobmi ovplyvňujú jeho životnú činnosť.

Metódy čistenia tela od parazitov

Hladovanie

Z ďalších metód očisty tela od parazitov treba vyzdvihnúť pôst. Počas pôstu je ľudské telo oslobodené od mnohých zbytočných problémov a dáva všetku svoju silu do boja proti parazitom. V tomto čase sa obnoví zdravá mikroflóra a zničí sa škodlivá.

palina proti parazitom

Všetky škodlivé organizmy opúšťajú ľudské telo a systémy ľudského tela sú vyčistené a obnovené k ich práci. Táto metóda je pomerne jednoduchá a prístupná a jej pozitívny účinok je ľahké si všimnúť: krv sa čistí a zlepšuje sa jej obeh, zvyšuje sa pohyblivosť kĺbov a zvyšuje sa elasticita väzov.

Môžete hladovať doma aj v špeciálnych zdravotníckych zariadeniach. Druhá možnosť je, samozrejme, lepšia, pretože v tomto čase je pacient pod neustálym dohľadom lekárov. Teplo. Zaradením cesnaku, papriky, horčice, cibule a iných korenín do bežnej stravy môžete zvýšiť vnútornú teplotu tela. Pomáha to očistiť ho od parazitov, ale je dôležité poznať toto opatrenie, pretože korenené jedlo, ktoré sa konzumuje viac, ako je potrebné, môže nepriaznivo ovplyvniť tráviace orgány.

cesnakové mlieko

Raz týždenne po dobu jedného mesiaca sa má podávať klystír z mlieka pri izbovej teplote, v ktorom sa predtým uvaril cesnak. Normou pre dospelého je pohár mlieka na procedúru, pre dieťa - štvrtina pohára. kyslé prostredie. Pridávanie rôznych ovocných kyselín do stravy pomáha v boji proti parazitom. Kyselinu možno získať konzumáciou čerstvého ovocia aj octu.

Šťavy

Vynikajúcou metódou boja proti helmintom je mrkvová šťava, ktorá by sa mala konzumovať dvakrát denne, pol hodiny pred hlavným jedlom. Čistenie sa vykonáva mesiac.

Dehydratácia

Palina a klinček vedú k dehydratácii a v dehydrovanom tele parazity umierajú oveľa rýchlejšie. Tiež tieto bylinky majú baktericídny účinok a čistia telo toxínov.

Cesnak

Dá sa to nazvať skutočne zázračným produktom. Táto metóda je nasledovná: pacient zje desať malých strúčikov cesnaku, po ktorých sa umyje pečeným mliekom. Po niekoľkých hodinách musíte piť preháňadlo. V dôsledku toho parazity umierajú a sú vylúčené z tela.

Vyčistený petrolej

Čistenie parazitov pomocou purifikovaného petroleja sa vykonáva podľa nasledujúcej metódy: najskôr si ho vezmite každé ráno po navlhčení kocky cukru niekoľkými kvapkami látky. Postupom času by sa mala dávka postupne zvyšovať, až kým sa neskonzumuje jedna čajová lyžička látky na dávku, počas jedného mesiaca.

Pŕhľava

Prášok z tejto rastliny je výborným nástrojom v boji proti parazitom. Užíva sa jedna čajová lyžička ráno a večer. Je veľmi horká a má nepríjemnú chuť, preto sa dá vložiť do guľôčky čerstvého chleba a konzumovať ako kapsula. Čistenie sa vykonáva do jedného mesiaca.

Existuje mnoho spôsobov, ako očistiť telo od parazitov. Každá metóda je založená na nejakej špeciálnej zložke, ktorá má špeciálne antiparazitické vlastnosti.

Trojčatá od Heldy Clarkovej

triáda proti parazitom

Triáda podľa Heldiho Clarka sa považuje za účinnejšiu ako jej ruský náprotivok, triáda V. A. Ivančenka. Podľa tohto receptu sa pripravuje výborná tinktúra, ktorá prečistí telo od mnohých parazitov. Skladá sa z nezrelej orechovej šupky, paliny a klinčekov.

Spoločný príjem všetkých týchto zložiek je účinný pri ničení dospelých parazitov a ich lariev a vajíčok. Na boj proti helmintom je potrebné užiť určité množstvo orechovej tinktúry v závislosti od dňa liečby:

 1. deň 1: kvapka tinktúry v pol pohári vody. Pite na lačný žalúdok.
 2. deň 2: dve kvapky do pohára vody
 3. deň 3: tri kvapky tinktúry v pohári vody
 4. deň 3: štyri kvapky do pohára vody
 5. deň 5: päť kvapiek do pohára vody
 6. 6. deň: dve čajové lyžičky na pohár vody

Po pridaní tinktúry do vody musíte počkať štvrť hodiny a až potom si ju vziať. Dávkovanie týmto spôsobom pomáha pri čistení tela červov vo všetkých štádiách ich vývoja, bez ohľadu na miesto, kde sa usadili. Tinktúra by sa nemala pridávať do horúcej vody, pretože vysoká teplota znižuje jej účinnosť. Rodinní príslušníci a známi, s ktorými ste v neustálom kontakte, by mali preventívne užívať dve čajové lyžičky tinktúry týždenne, pretože môžu byť zdrojom infekcie. Ako sa užíva prášok z paliny (po lyžičkách pred jedlom):

 1. deň 1: malá štipka vody
 2. deň 2: štvrť lyžice vody
 3. 3. deň: tretina lyžice
 4. 4. deň: pol lyžice

Postupne sa teda množstvo skonzumovanej paliny zvyšuje a do 14. dňa by skonzumované množstvo malo dosiahnuť pol polievkovej lyžice. Recepciu možno pred jedlom rozdeliť na dve alebo tri časti. Keď dávka dosiahne polovicu polievkovej lyžice, rovnaké množstvo prášku sa konzumuje šesť dní denne, potom sa frekvencia používania zníži na jedenkrát týždenne. Príjem klinčekového prášku (v lyžičkách pred jedlom):

 1. deň 1: pätina lyžice
 2. 2. deň: štvrť lyžice
 3. dni #3-#10: tretina lyžice
 4. po desiatom dni: lyžica prášku raz týždenne

Liečba spočíva v neustálom príjme týchto troch zložiek v určitých dávkach. Po hlavnej liečbe sa užívajú šokové dávky liekov na prevenciu organizmu po celý zvyšok života. V prípade potreby sa priebeh liečby opakuje. V obzvlášť závažných prípadoch sa kurz opakuje týždeň alebo dva po hlavnom.

„Triplet" podľa Heldi Clarka je účinný spôsob, ako očistiť telo od parazitov. Spočíva v jednorazovom príjme troch zložiek: tinktúry z nezrelých orechových šupiek, paliny a klinčekov. V dôsledku toho dochádza ku komplexnej deštrukcii parazitov vo všetkých štádiách ich vývoja.