Liečba tela parazitmi, alternatívne metódy a lieky

parazitické mikroorganizmy v ľudskom tele

Helmintovia, baktérie a prvoky čakajú na človeka na každom rohu. Tieto ochorenia často nepriaznivo ovplyvňujú zdravie a stav tela, preto je nevyhnutné vykonávať liečbu a prevenciu.

V ľudskom tele môže žiť veľa parazitov, od patogénnych baktérií až po hlísty. Takíto „hostia" spôsobujú veľa problémov: cicajú z tela vitamíny, živiny, ničia bunky, takže pacient chudne, bledne, slabne a má oveľa viac nepríjemných následkov.

Ale dnes môžu byť všetci títo paraziti ľahko vylúčení z tela. Na to existujú ľudové metódy, liečba drogami a samozrejme prevencia.

Tradičné metódy

Tradičné metódy liečby parazitárnych infekcií sú založené na prírodných daroch. Odpradávna si ľudia zlepšovali zdravie bylinami. Pôsobenie niektorých receptov je skutočne potvrdené, pretože niektoré rastliny majú antimikrobiálne a antihelmintické vlastnosti.

Recept číslo 1 Šalviový čaj

Šalvia lekárska má antimikrobiálne vlastnosti a jej tinktúry sa často používajú ako antibiotiká. Na čaj budete potrebovať 1 lyžicu sušenej šalvie, rovnako ako polovicu rovnakého objemu malinových listov a kvetov harmančeka. Posledné uvedené zložky pomôžu znížiť zápal, ktorý parazity spôsobujú v ľudskom tele. Bylinkovú zmes zalejte pol litrom vriacej vody, nechajte pol hodiny odstáť. Potom prelejte cez sito alebo gázu do inej misky a používajte počas dňa medzi jedlami.

Recept číslo 2 Odvar z dubovej kôry

Ďalšou silnou antibiotickou rastlinou je dub, pretože sa vo svojej kôre hromadí látky, ktoré brzdia metabolizmus baktérií a prvokov. Na vývar potrebujete lyžicu dubovej kôry, čajovú lyžičku sušených šípok, materinú dúšku, slamienku a čučoriedku. To všetko zalejte 600 ml vody, najlepšie v termoske. Nechajte vylúhovať cez noc a potom vylejte cez gázu. Hotový vývar sa uchováva 2-3 dni, musíte ho vypiť v 100 ml na prázdny žalúdok a pred spaním.

Recept číslo 3 Cesnaková tinktúra

Celá rodina cibule je známa obsahom fytoncídov - prírodných antibiotických látok, ktoré ničia baktérie, prvoky a dokonca aj hlísty. Rozlišoval sa najmä cesnak, ktorý obsahuje rekordné množstvo týchto látok. Cesnakovú tinktúru začali najskôr užívať tibetskí mnísi, pre ktorých bolo veľmi dôležité udržiavať telo v zdravom stave.

Klasický recept

cesnaková tinktúra na odstránenie parazitov z tela

Pre klasický recept na cesnakový nálev pre parazity vezmite 1 liter vodky a 10 strúčikov tejto zeleniny.

Odlúpte klinčeky, naparujte ich v parnom kúpeli 10-15 minút a potom ich vložte do vodky, nechajte 6-7 mesiacov na tmavom a chladnom mieste.

Liečba takouto tinktúrou trvá mesiac, po voľných raňajkách a večeri je potrebné použiť polievkovú lyžicu.

Zrýchlený spôsob

Existuje aj zrýchlený recept, ktorý pomôže, ak už v tele sú parazity a je potrebné ich odtiaľ urgentne vylúčiť:

 • vezmite liter vodky;
 • 15 strúčikov cesnaku;
 • 200 ml silného odvaru z dubovej kôry, ktorý nie je potrebné preosievať (pridať pilinami);
 • olúpte a naparujte cesnak a potom ho lyžičkou jemne rozdrvte na kašu;
 • nalejte silný odvar z dubovej kôry do vodky a pridajte cesnakové pyré;
 • trvať na týždni alebo mesiaci;
 • nalejte do inej fľaše cez plátno, po dobre pretrepaní tinktúry;
 • tiež vypite polievkovú lyžicu po ľahkých raňajkách a večeri.

Tekvicové semiačka

Tekvicové semiačka vďaka zvýšenému obsahu horčíka a selénu negatívne ovplyvňujú rast a metabolizmus hlíst, ku ktorým sa tieto prvky dostávajú po strávení v ľudskom tele. Je dôležité vyberať veľké a zrelé semená, pretože obsahujú najviac minerálov.

Jedzte lyžicu semienok na prázdny žalúdok s lyžicou ľanového oleja a teplou vodou. Potom nemôžete raňajkovať niekoľko hodín a jedlo by malo pozostávať z potravín bohatých na vlákninu. Na vyliečenie helmintiázy musíte konzumovať semená najmenej mesiac, pretože táto metóda má kumulatívny účinok.

Tinktura zo semien anízu

Tento spôsob liečby je špecifický svojou chuťou, takže ho mnoho ľudí neradi používa, hoci anízové semienka vykazujú antibakteriálne a antihelmintické vlastnosti.

 1. Na prípravu tinktúry vezmite 300 ml brandy a vodky, 100 gramov anízových semien.
 2. Opláchnite korenie, zmiešajte alkohol.
 3. Nalejte semená niekoľko hodín 50 ml vriacej vody a potom ich spolu s vodou nalejte do zmesi koňaku a alkoholu.
 4. Trvajte na tom, mesiac, a potom skonzumujte polievkovú lyžicu pred spaním.

Klady a zápory domácej liečby

Tradičné metódy liečby majú svoje výhody a nevýhody, preto predtým, ako začnete s vylučovaním parazitov, stojí za to sa s nimi oboznámiť.

Dôstojnosť

byliny na liečbu parazitov v ľudskom tele
 1. Liečba ľudovými prostriedkami má oveľa miernejší účinok na pečeň a obličky.
 2. Domáce lieky sú niekedy lacnejšie ako lieky.
 3. Čaje, odvary a nálevy nezabíjajú prospešnú mikroflóru žijúcu v ľudskom tele.
 4. Kojiace matky sa dajú liečiť takýmto spôsobom (okrem receptov na alkohol), pretože nepoškodia dieťa.
 5. Ľudové recepty nebránia práci srdca, takže ľudia so srdcovými chorobami môžu na liečbu používať čaje a odvary, ale je lepšie sa vyhnúť alkoholovým výrobkom.

nevýhody

 1. Ak sa do ľudského tela dostali závažné baktérie (Staphylococcus aureus a ďalšie), mali by ste ísť do nemocnice s antibiotikami.
 2. Ak je helmintióza spôsobená larvami echinococcus alebo pásomnicami, potom je najlepšie používať chemikálie v kombinácii s domácimi prostriedkami.
 3. Tehotné ženy by nemali experimentovať s ľudovými receptami.
 4. Niektoré bylinky, cesnakové tinktúry by nemali užívať ľudia s ulceróznymi ochoreniami čriev a žalúdka.
 5. V prípade diabetes mellitus by sa tieto metódy nemali liečiť, pretože môžu narušiť prácu pankreasu.
 6. Pacienti s anémiou a nedostatkom vitamínov by tiež mali vyhľadávať lieky od lekára, pretože v takom prípade musí byť infekcia odstránená veľmi rýchlo.

Liečba drogami

Dnes je medicína vo väčšine krajín na vysokej úrovni, takže ak sa parazity nachádzajú v ľudskom tele, je najlepšie použiť liečebné metódy liečby. To má výhody aj nevýhody.

Dôstojnosť

 1. Rýchly efekt.
 2. Takmer 100% záruka vylúčenia parazitov.
 3. Môže byť použitý na ošetrenie detí od 2 do 3 rokov.
 4. Schopnosť individuálne si zvoliť liek.
 5. Vplyv na rôzne druhy parazitov, čo vám umožňuje zaobchádzať s osobou presne od nich.
 6. Ak sú správne vybrané, nespôsobujú závažné vedľajšie účinky.

nevýhody

pilulky na odstránenie parazitov z tela
 1. Niektoré antibiotiká majú negatívny vplyv na pečeň a srdce.
 2. Anthelmintické lieky starej generácie majú toxický účinok.
 3. Samo-výber liekov často vedie ku komplikáciám a dysbióze.
 4. Niektoré lieky sú drahé.

Pri liečení liekom je nevyhnutné konzultovať s odborníkom, ak sa objavia nejasné príznaky (náhly úbytok hmotnosti, poruchy chuti do jedla, zlá stolica, nevoľnosť, silné bolesti hlavy alebo závraty). Nemali by ste si vyberať lieky sami, pretože liečba závisí od toho, ktorý parazit žije v ľudskom tele, kde sa nachádza.

Prevencia

Prevencia je samozrejme oveľa lepšia ako liečba, pretože pri dodržiavaní niektorých jednoduchých pravidiel môžete seba a svoju rodinu ochrániť pred nepríjemnými parazitárnymi chorobami.

Napríklad naučte všetkých členov domácnosti, aby si po ulici umývali ruky mydlom a vodou, hrali sa so zvieratami, hromadnou dopravou, kontaktovali peniaze. Nestačí ich iba namydliť, musíte penu poriadne natrieť a potom opláchnuť teplou vodou.

Jednoduchou prevenciou je tiež osobná hygiena: pravidelné sprchovanie, umývanie, umývanie rúk po použití toalety. Ak sú v rodine zvieratá, musia sa umyť šampónom, pretože na ich vlne môžu žiť baktérie, larvy a vajíčka parazitov.

Môžete sa tiež porozprávať so svojím lekárom a zvoliť prostriedok, ktorý sa bude vykonávať pri pravidelnej (každé tri mesiace) prevencii proti hlístam a baktériám. Na to sa často používajú znížené dávky liečivých liekov. Tiež raz za mesiac je potrebné dávať tabletky pre červy domácim miláčikom.

Parazity kazia život a zdravie, ale dajú sa vyliečiť. Najlepšie je na to používať lieky v kombinácii s ľudovými receptami a tiež nezabúdajte, že akákoľvek prevencia je oveľa lepšia a bezpečnejšia ako liečba.